KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156290
*
nr 1415 6290
Béla Hradil
(1885-1968), Sverige
Oljemålning, Skördetid. Signerad. Olja på duk, 60x67, yttermått inklusive ram: 79x85 cm
Béla Hradil, ungersk-svensk konstnär och konservator, född 1885, död 1968.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2021
kl 20:59:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/8 22:52:00
1
1.000 kr
30/8 19:11:58
2
Vinnande bud
30/8 19:46:45
1
1.300 kr
30/8 19:46:45
2
1.400 kr (Budbetjänt)
30/8 19:47:39
1
1.600 kr
30/8 19:47:39
2
1.700 kr (Budbetjänt)
30/8 19:48:26
1
2.000 kr
30/8 19:48:26
2
2.200 kr (Budbetjänt)
30/8 19:50:18
1
2.600 kr
30/8 19:50:18
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Béla Hradil
Béla Hradil, ungersk-svensk konstnär och konservator, född 1885, död 1968.
Läs mer om Béla Hradil
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bela hradil béla hradil olja olja på duk oljemålning oljemålningar skördetid svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26
*
Béla Hradil
Béla Hradil, ungersk-svensk konstnär och konservator, född 1885, död 1968.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Béla Hradil
nr 1415 6290
Béla Hradil
(1885-1968), Sverige
Oljemålning, Skördetid. Signerad. Olja på duk, 60x67, yttermått inklusive ram: 79x85 cm
Béla Hradil, ungersk-svensk konstnär och konservator, född 1885, död 1968.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/8 22:52:00 | 1 | 1.000 kr |
30/8 19:11:58 | 2 | Vinnande bud |
30/8 19:46:45 | 1 | 1.300 kr |
30/8 19:46:45 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
30/8 19:47:39 | 1 | 1.600 kr |
30/8 19:47:39 | 2 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
30/8 19:48:26 | 1 | 2.000 kr |
30/8 19:48:26 | 2 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
30/8 19:50:18 | 1 | 2.600 kr |
30/8 19:50:18 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Béla Hradil
Béla Hradil, ungersk-svensk konstnär och konservator, född 1885, död 1968.Läs mer om Béla Hradil
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bela hradil béla hradil olja olja på duk oljemålning oljemålningar skördetid svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26